ŤAŽKÉ ZÁPASY JUNIORIEK A KADETIEK, ŽIAČKY BEZ STRATENÉHO SETU

JUNIORKY:

PALAS VK LEVICE – ŠŠK Bilíkova Bratislava 0:3 (-20, -9, -23)
PALAS VK LEVICE – ŠŠK Bilíkova Bratislava 3:0 (23, 18, 19)

“V ďalšom kole junioriek nás opäť čakal silný súper Bílikova Bratislava, líder súťaže v juniorkách. Prvý zápas to bol z našej strany opatrný a nevýrazný volejbal. Veľa chýb na oboch stranách a v tomto zápase vyhral ten, kto lepšie podával pretože medzihra bola len výnimočne. Druhý zápas dievčatá pochopili, že s každým sa dá hrať a každý je zdolateľní, aj taká Bíliková, len musíme to odmakať všetci a nechať na ihrisku všetko. Ustáli sme prihrávku, naopak súpera zatlačili podaním a boli sme odvážni na útoku, čo bolo kľúcom k úspechu. Dievčatá po nevýraznom 1. zápase nakopli bubeníci (rodičia), ktorí prišli zo žiačok, boli neuveriteľní, za čo im veľmi pekne ďakujeme a my sme sa im za to neustále povzbudzovanie chceli odvďačiť peknou hrou. Takouto hrou sa chceme prezentovať aj do budúcna a verím, že sa nám to aj bude dariť. Dievčatám gratulujem a teším sa, že to odmakali a nešetrili sa aj keď sme vedeli, že v nedeľu nás čaká ešte dvojzápas o 1. miesto v kadetkách,” povedal Lukáš Lanča.

KADETKY:

PALAS VK LEVICE – VK Nové Mesto 1:3 (19, -11, -13, -19)
PALAS VK LEVICE – VK Nové Mesto 1:3 (23, -11, -24, -18)

“Zápas o 1. miesto v lige kadetiek. Súper z Nového Mesta nad Váhom prišiel v plnej zostave čo ma teší, lebo sme sa mohli porovnať, kde sa nachádzame. Úvod do zápasu bol z našej strany vynikajúci a 1. set sme vyhrali. V ďalších setoch súper pritlačil na podaní a my sme mali problémy. Mrzí ma trošku prejav v 1. zápase, lebo sme nehrali ako tím, ak máme byť úspešní, tak musíme pôsobiť ako celok – tím, tak ako sme to ukázali v sobotu. V 2. zápase dostali priestor všetky hráčky čo nehrali 1. zápas. Tu sme už pôsobili ako celok, lepšie sa nám hrá, ak sa povzbudíme aj z lavičky. Aj keď sme prehrali v tomto zápase, nemám zlý dojem, lebo s výnimkou jedného setu to bolo odmakané. Pre mňa je dôležité, aby som sa vedel spoľahnúť na všetky hráčky v zápase. Možno niekto si povie, že sme to dnes vypustili. To určite nie, vždy chceme byť úšpešní a vyhrávať, ALE v týchto zápasoch som chcel vidieť všetky hráčky a to sa viacmenej aj podarilo. Ak máme poraziť takéhoto súpera, tak nech je to pri inej dôležitejšej akcii ako v základnej časti ligy, kde je úplne jedno či postúpime z 1. alebo 2. miesta. Určite na nich máme ak budeme zdraví a v plnej zostave,” dodal po víkend Lanča.

STARŠIE ŽIAČKY A:

PALAS VK LEVICE – VK Skalica 3:0
PALAS VK LEVICE – VK Skalica 3:0

“V sobotu ku nám pricestoval super so Skalice. V obidvoch zápas sme hladko zvíťazili 3:0. Zápasy sme mali pod kontrolov, vychádzal nám servis a rôzne útočne kombinácie. Priestor dostali všetky hráčky v zápasoch a som rada, že sme to zvládli. Pokračujeme ďalej v príprave na posledný zápas tohto roku, ktorý bude v Senici,” zhodnotila Pažická.

MLADŠIE ŽIAČKY:

VKM Piešťanské Sojky – PALAS VK LEVICE 0:3 (-6, -11, -12)
VKM Piešťanské Sojky – PALAS VK LEVICE 0:3 (-14, -20, -7)

“V nedeľu pokračovala súťaž mladších žiačok. Naše dievčatá vycestovali do Piešťan. V oboch stretnutiach potvrdili úlohu favorita a zvíťazili 3:0 a 3:0. 17.12.2023 sa stretnú na domácej pôde s dievčatami z Púchova, ktoré tak ako naše dievčatá ešte neokúsili prehru,” dodal Henček.

MINI:

Levice D – Levice A 2:0 (11, 13)
Levice B – Levice E 0:2 (22, 20)
Levice A – Levice B 0:2 (-15, -12)
Levice C – Levice D 2:0 (21, 20)
Levice B – Levice C 0:2 (-22, -20)
Levice E – Levice A 2:0 (15, 21)
Levice C – Levice E 2:0 (20, 21)
Levice D – Levice B 2:0 (11, 21)
Levice E – Levice D 2:0 (19, 15)
Levice A – Levice C 0:2 (-18, -11)