JUNIORKY UKONČILI SEZÓNU NA 8. MIESTE, KADETKY A ST. ŽIAČKY BEZ STRÁTY SETU

JUNIORKY:

PALAS VK LEVICE – ŠVK Pezinok 0:3 (-23, -27, -19)
PALAS VK LEVICE – ŠVK Pezinok 1:3 (-20, 15, -22, -22)

“Vedeli sme, že to budú posledné zápasy v juniorkách tento rok a tak mali tieto zápasy aj špecifickú príchuť. Určite sme chceli ukončíť sezónu junioriek víťazstvom no nevyšlo to… tak ako sme prehrali sme mohli kľudne aj vyhrať. Nehrali sme vôbec zlý volejbal, no doplatili sme na úzku rotáciu krajných hráčok, kde boli na tomto poste len 3 hráčky a len veľmi ťažko som im vedel pomôcť striedaním. Museli sa teda vysporiadať s tlakom súpera a zvládnuť ho. Som rád, že nám vychádzala súhra cez 1. sled (stredom), kde sme boli veľmi úspešní. V tejto sezóne sme hrali v juniorskej lige (vekom) len s tromi juniorkami. Aj preto ak by sa nám podarilo postúpiť na Finálový turnaj bolo by to super, no nevyšlo to a my ideme ďalej a pripravíme sa čo najlepšie na kadetky. Chcel by som sa aj touto cestou im poďakovať, že to nezabalili a boli oporou mladším a pevne verím, že aj mladšie si od nich niečo pozitívne zobrali. Ide konkrétne o dievčatá: Bibu Ivančovú, Luisu Vydrovú a Hanku Kosorínovú. Prajem im veľa šťastia v ďalšej etape života, či už v športe alebo osobnom živote. Verím, že budú na trénerov / trénerky v klube PALAS VK LEVICE spomínať len v dobrom,” povedal tréner Lukáš Lanča.

FOTO: https://photos.app.goo.gl/jXPZSHpF3n9Ld6ja7

KADETKY:

VK Komárno – PALAS VK LEVICE 0:3 (-24, -21, -12)
VK Komárno – PALAS VK LEVICE 0:3 (-19, -19, -15)

“V nedeľu vycestovali naše kadetky do Komárna, kde odohrali dve stretnutia. Aj napriek tomu, že za Levice nastúpili iba staršie žiačky, súperovi nedali šancu a zaslúžene zvíťazili v oboch stretnutiach,” dodal Henček.

Zostava: Tóthová L., Labudová, Henčeková, Tóthová A., Šuhalová, Šebová, liberá Obická, Maľová (Pomothyová, Černáková, Áčová, Grausová)

STARŠIE ŽIAČKY:

PALAS VK LEVICE – VK Schaeffler Skalica 3:0 (13, 10, 8)
PALAS VK LEVICE – VK Schaeffler Skalica 3:0 (11, 17, 10)

“V sobotu odohrali naše staršie žiačky ďalšie zápasy, keď na domácej palubovke privítali dievčatá zo Skalice. Bez väčších problémov zvíťazili v oboch stretnutiach a pripísali si ďalšie body do tabuľky,” povedal Marek Henček.

Zostava: Tóthová L., Áčová, Labudová, Šebová, Šuhalová, Henčeková, liberá Čechová, Obická (Vranová, Bukrotínová, Tóthová A., Petríková, Pomothyová, Černáková)

FOTO: https://photos.app.goo.gl/yTjovAXAk4zqVxxo6

MINI D, TURNAJ NITRA:

Komárno B – PALAS VK LEVICE 0:2 (-15, -20)
PALAS VK LEVICE – Skalica A 2:0 (14, 14)
Trnava B – PALAS VK LEVICE 2:0 (17, 21)
PALAS VK LEVICE – Nitra B 0:2 (-24, -8)

“Prvé dva zápasy hrali dievčatá svoju hru a tešili sa z každej vyhratej lopty. Po väčšej pauze prišli ďaľšie dva zápasy, pri ktorých sme sa vôbec nevedeli dostať späť do tempa a hrali sme úplne odovzdane. Z výsledku sklamaná nie som, dievčatá sa stále učia a každým zápasom napredujú,” povedala trénerka Solčianska.