JUNIORKY, KADETKY A ST. ŽIAČKY VÍŤAZNE, MINI NA PRVÝCH TURNAJOCH V TRNAVE A V KOMÁRNE

JUNIORKY:

PALAS VK LEVICE – VKP Bratislava 3:0 (18, 14, 17)
PALAS VK LEVICE – VKP Bratislava 3:0 (22, 14, 18)

“V zápasoch s VKP BA sme chceli byť úspešní a ešte stále byť v hre o postup na M-SR. Podarilo sa, hrali sme veľmi slušný volejbal, vynikajúco sme podávali a taktiež nám fungovala súhra stredom. Chcem pochváliť VŠETKY dievčatá za predvedený výkon a verím, že v tom budeme naďalej pokračovať.” povedal tréner Lanča.

KADETKY:

PALAS VK LEVICE – BVT MVK Nové Mesto nad Váhom 3:0 (16, 12, 20)
PALAS VK LEVICE – BVT MVK Nové Mesto nad Váhom 3:2 (18, 22, -24, -18, 11)

“Čakal nás húževnatý súper MVK Nové Mesto nad Váhom. Prvý zápas sme síce vyhrali 3:0, ale z našej strany to nebol dobrý volejbal, bez emócií a nasadenia a takto si to naozaj nepredstavujeme. Chceme a prajeme si, aby tam bola radosť z hry – volejbalu. V druhom zápase z našej strany lepší prejav. Vedenie 2:0 sme si nepostrážili a aj mojimi zásahmi do zostavy sa chytil súper a nič nám nedal zadarmo. Som rád, že v tiebreaku (5. sete) sme to ustáli a zvíťazili sme. Je veľmi dôležite, aby sme zvládali aj takéto situácie. Ešte raz zdôraznime, že chceme aby deti, hráčky robili tento šport hlavne pre radosť. Nasledujúci víkend nás čaká veľmi dôležitý zápas, kde musíme podať omnoho lepší výkon. Makáme ďalej,” povedal Lukáš Lanča.

STARŠIE ŽIAČKY:

VKM Piešťany – PALAS VK LEVICE 0:3 (-7, -18, -20)
VKM Piešťany – PALAS VK LEVICE 0:3 (-13, -14, -10)

“Po dlhej prestávke naše staršie žiačky vycestovali na dvojstretnutie do Piešťan. Od začiatku dominovali vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene zvíťazili v oboch stretnutiach,” povedal Marek Henček.

Zostava: Tóthová L., Tóthová A., Henčeková, Áčová, Dobrotová, Šebová, libero Obická (Černáková, Petríková, Vranová, Grausová, Šuhalová, Bukrotinová).

MINI A:

Trnava A – PALAS VK LEVICE 2:0
PALAS VK LEVICE – Senica A 0:2
Nitra A – PALAS VK LEVICE 0:2 kont.

“Najmladšie dievčatá z PALASu sa na svojom prvom turnaji predviedli veľmi dobre. Zbierali cenné skúsenosti, ukázali svoju bojovnosť a výkonom si získali sympatie divákov,” povedala po turnaji trénerka Demová.

MINI D:

Komárno C – PALAS VK LEVICE 2:1
VK Nové Mesto nad Váhom – PALAS VK LEVICE 1:2
PALAS VK LEVICE – Senica B 2:1

“Škoda toho zápasu s Komárnom, ušli nám o pár bodov. Inak super výkon. Všetky dievčatá v družstve na tréningoch veľmi snažia a zlepšujú svoje zručnosti. Dievčatá sa tešia na ďalšie zápasy, kde budú bojovať o nové víťazstvá,” povedala trénerka Ema Pišková.