VOLEJBALOVÁ NEDEĽA V LEVICIACH, JUNIORKY V SENICI

JUNIORKY:

VM Senica – PALAS VK LEVICE 3:1 (19, 6, -16, 17)
VM Senica – PALAS VK LEVICE 3:0 (17, 20, 12)

“Úvod do zápasu nám vôbec nevyšiel hrali sme opatrne na útoku a zároveň sme sa trápili s prihrávkou. V 3. sete sme sa povzbudili a tu sme hrali volejbal akým sa chceme prezentovať. Vo 4. sete sa bojovalo o každú loptu no my sme opäť neustáli prihrávku a Senica si to už postrážila. V 2. zápase sme chceli zlepšiť náš prejav na ihrisku no na také kompaktné družstvo akým je Senica to nestačilo. Musíme športovo uznať, že sme dnes na Senicu nemali,” dodal Lukáš Lanča.

KADETKY:

PALAS VK LEVICE – VK Nové Mesto nad Váhom 2:3 (22, -25, 22, -19, -14)
PALAS VK LEVICE – VK Nové Mesto nad Váhom 2:3 (-22, 16, -21, 17, -11)

“Čakali nás náročné a zároveň dôležité zápasy v kadetkách. Vstup do 1. zápasu bol z našej strany dobrý pomohli sme si podaním aj keď tam boli chyby ustáli sme to. V celom zápase to bolo o podaní a prihrávke. Bol to boj o každú loptu a teda rozhodovalo sa až v 5. sete. Vynikajúci vstup dokonca sme mali vedenie 11:6 no premrhali sme toto vedenie. Škoda toho stačilo zachovať kľud a rozvahu a verím, že by sme to zvládli. Druhý zápas mal podobný priebeh, striedali sa vynikajúce pasáže so slabšími. Opäť sa rozhodovalo v 5. sete aj tu sme mali dvojbodové vedenie no neustáli sme prihrávku. V týchto zápasoch nám viazla aj súhra 1. sledom na tom určite budeme pracovať aby sme to využili čo najviac. My sme bohužiaľ tých chýb v rozhodujúcich momentoch spravili viac. Chýbalo málo ale mohli sme byť tým šťastnejším tímom my, no aj o tomto je šport. Myslím si, že pre divákov to bol atraktívny zápas s množstvom dobrých momentov na jednej aj druhej strane. Určite teraz prevláda smútok a sklamanie z neúspechu, ja pevne verím, že nás to povzbudí a posilní aby sme dokázali zvládať takéto zápasy. Trochu si oddýchneme a makáme ďalej, sezóna je ešte dlhá,” povedal pre klubový web tréner Lanča.

MLADŠIE ŽIAČKY:

PALAS VK LEVICE – VK Nové Mesto nad Váhom 3:1 (17, 21, -24 23)
PALAS VK LEVICE – VK Nové Mesto nad Váhom 3:2 (19, -11, -16, 16, 13)

“V nedeľu sme prežili jeden z našich najlepších a zároveň najťažších zápasov. Dievčatá si viedli výborne. Bojovali o každú jednu loptu a tým sa to aj ukázalo, že sme vyhrali oba zápasy. Som na dievčatá veľmi hrdá. Ďalej pokračujeme v tréningovom procese a v príprave na ďalší zápas,” povedala trénerka Pažická.