VÝBORNÝ VSTUP DO SEZÓNY

JUNIORKY:

PALAS VK LEVICE – VK Slávia UK DRÁČIK Bratislava 1:3 (-25, -18, 20, -13)
PALAS VK LEVICE – VK Slávia UK DRÁČIK Bratislava 3:0 (22, 23, 20)

„Úvodné kolo v juniorkách. Prvý zápas z našej strany kŕčovitý mali sme problém na prihrávke a v obrane. Nevedeli sme ubrániť ich krajné hráčky a Slávia v tomto zápase zaslúžene vyhrala. Druhý zápas z našej strany omnoho lepší výkon dokázali sme splniť taktické veci čo sme si stanovili pred zápasom. Pomohli sme si podaním a v rozhodujúcich momentoch sme dokázali ubrániť ich krajné hráčky. Teší ma, že nám fungovala súhra s blokárkami – prvým sledom. Dievčatám gratulujeme makáme ďalej,“ povedal po víkend tréner Lanča.

KADETKY:

PALAS VK LEVICE – BVT MVK Nové Mesto nad Váhom 3:1 (18, -21, 16, 21)
PALAS VK LEVICE – BVT MVK Nové Mesto nad Váhom 3:2 (17, -14, -10, 26, 6)

“V Kadetkách je cieľom rotovať dievčatá aj z mladších kategórií a zároveň aj dievčatá, ktoré v juniorkách nedostávajú takú príležitosť. Samozrejme, že ale chceme aj zvíťaziť a zabojovať o postup na finálový turnaj. V dnešných zápasoch sme vedeli, že nás čaká húževnatý súper a to sa aj do bodky potvrdilo. Chcel som dať príležitosť všetkým hráčkam a pokombinovať základne zostavy. Prvý zápas sme si pomohli podaním a ako tak sme ubránili ich smečiarky. V druhom zápase sme bez problémov zvládli 1. set, zmenil som základnú zostavu a nevyšlo to. Novomešťanky sme dostali do tempa hrali vynikajúco v obrane a aj na útoku a ďalšie dva sety nás k ničomu nepustili. Som rád, že a aj keď sily ubúdali sme ešte zabojovali a 4. set sme v nervóznej koncovke zvládli lepšie my. V tie breaku sme lepšie zachytili úvod a už sme si to postrážili. Bol to náročný víkend, chceli sme trošku viac pošanovať sily, nevyšlo to podľa predstáv, ale zvládli sme a teraz dobre zregenerujeme a ideme od pondelka ďalej. Sezóna ešte len začína a my máme na čom pracovať,” napísal Lukáš Lanča.

MLADŠIE ŽIAČKY:

1. VK Púchov – PALAS VK LEVICE 0:3 (-8, -9, -11)
1. VK Púchov – PALAS VK LEVICE 0:3 (-12, -7, -13)

“V nedeľu sme odohrali náš prvý zápas v tejto sezóne proti Púchovu. Obidva zápasy skončili pre nás veľmi úspešne a vyhrali sme 2x 3:0. Bola som veľmi milo prekvapená, pretože sa momentálne učíme postavenie a dievčatá to super zvládli a dokázali plniť všetky pokyny. Chcem dievčatá pochváliť za ich disciplínu a prístup. Samozrejme, že sa vyskytli chybičky, budeme na nich pracovať, aby naša hra bola ešte lepšia,” povedala po zápasoch trénerka Pažická.