PREDSEZÓNNY ROZHOVOR S PREZIDENTKOU KLUBU ANDREOU VYDROVOU

Aké bolo leto po úspešnej sezóne, čo spravíme inak v tejto sezóne ako v minulej?

Po úspešnej sezóne 2021/22 – 6 mládežníckych kategórii, 6 postupov na M-SR a tam 2x 4. miesto, 3x bronz a 1x striebro, treba pracovať systematicky ďalej a výsledky sa z roka na rok ukazujú veľmi dobre, takže postupne pridávať a snáď nás čaká vytúžené zlato… V lete všetky kategórie absolvovali sústredenie a následne augustovú prípravu, štart v družstvách a tréningové procesy fungujú od septembra, nevidím dôvod niečo robiť inak, pretože výsledky klubu hovoria sami za seba.

Prišlo k určitým zmenám na poste trénerov?

Prišlo k zmene v tréningových skupinách, bohužiaľ kvôli pracovným povinnostiam mimo Levíc nám odišla trénerka Veronika Magyarová a tak sme museli prekopať nastavený systém a presunuli sme trénerov. Juniorky má Lukáš Lanča, kadetky sú v réžii Lukáša Lanču a Mareka Henčeak, staršie žiačky Marek Henček, mladšie žiačky Frederika Pažická, MIDI Matejovová a Kováčová, MINI Demová, Černáková a Pišková, prípravky máme na 2. ZŠ, 1. ZŠ a na ZŠ Vincenta de Paul. V akcií sú aj materské školy – pohybová príprava detí na Okružnej a na Vincenta de Paul.

Bude PALAS VK LEVICE organizovať M-SR aj túto sezónu?

Tento rok sme zatiaľ neplánovali žiadne aktivity týmto smerom, pretože stále netrpezlivo čakáme ako sa vyvinie situácia s energiami a veríme, že ju ustojíme tak, aby sme vedeli fungovať a pracovať s mládežou, ak nájdeme nejakého dobrého sponzora, ktorý by nám pomohol, tak určite vieme uvažovať o organizácii podujatí spoločne so Slovenskou volejbalovou federáciou, ale priorita pre nás je udržať klub v čo najlepšej kondícii pre naše hráčky.

Z juniorského tímu odišli na hosťovanie túto sezónu 2 hráčky: Ema Matejovová a Jasmína Pavlíková, k čomu to pripisovať?

V tejto sezóne dostali ponuky hráčky z nášho klubu štartovať v extralige, ide o Rebeku Földesiovú, Jasmínu Pavlíkovú a Emu Matejovovú, samozrejme pre „mládežnícky“ klub z Levíc sú odchovankyne najlepšou reklamou. Odchovankyne, ktoré hrajú najvyššiu súťaž na Slovensku v top kluboch na Slovensku a samozrejme výchova reprezentantiek, čo sa nám našou systematickou prácou darí. V mládežníckej reprezentacii U14 máme v širšom výbere 4 dievčatá z klubu, k tomu niet čo dodať, toto je reklama na našu prácu s mládežou, dokonca sa nám podarilo za rok prerod z basketbalistu na volejbalistu, kedy v sezóne 2021/22 trénoval s nami chalan. Keďže nemáme chlapčenské kategórie a bol na talentových skúškach do COP (centrum olympijskej prípravy) Trenčín prijatý, túto sezónu Riško Klein zarezáva na hosťovaní práve tam.

Túto sezónu máme mladé juniorské a kadetské mužstvo, aká je budúcnosť týchto mužstiev?

V tejto sezóne sme „omladili“ ako sa hovorí, staviame nové družstvá, „ostaršujeme“, pretože vidíme budúcnosť hráčok v systémovej práci, snažíme sa hráčky posúvať v hernej výkonnosti na základe odohratia ťažkých zápasov vďaka čomu, nám aj mladšie dievčatá hrajú vyššie kategórie, pri tých starších hráčkach sa učia veľa, a tak môžeme napredovať. Snažíme sa ísť progresom, preto sme vsadili na spoluprácu svojich najskúsenejších trénerov.

Ktoré hráčky z celého klubu sa najviac oplatí počas tejto sezóny sledovať?

Všetky, pretože tvoria tím PALAS VK LEVICE! Robíme kolektívny šport a ako mládežnícky klub chceme patriť k tým TOP klubom, takže pracujeme spoločne, snažíme sa talentované dievčatá zaraďovať do tréningových skupín tak, aby napredovali, hrajú svoje vekové kategórie a hrajú vyššie vekové kategórie, to je naša stratégia, aby sme boli ako klub úspešní, dávame priestor talentom, ale prioritou je jednoznačne tím, družstvo a klub.

Zvýšia na náklady na chod klubu s rastúcimi cenami všade okolo nás? Ako to bude s mesačnými poplatkami?

O tomto snáď ani netreba hovoriť, je samozrejmé, že sa zvýšili náklady na všetko, bežný život a aj život a fungovanie klubu, preto sme bohužiaľ pristúpili k zvýšeniu mesačných poplatkov, aby som to uviedla konkrétne, momentálne to najviac pociťujeme na výdavkoch pohonných hmôt, prišlo nám navýšenie na rozhodcov a očakávame zvýšenie energií teda aj nájomné v telocvičniach, napriek tomu si myslím, že suma 40 eur, ktorú platia mesačne v najvyšších kategóriách hráčky, nie je vysoká suma na šport, kde sa trénuje minimálne 3x týždenne až 5x týždenne, každú sobotu či nedeľu prípadne oba dni je majstrovský zápas.

Je možné, že COVID-19 nás ešte nejakým spôsobom ovplyvní?

COVID-19 tu zostane a je našou úlohou sa nastaviť tak, aby sme vedeli fungovať, samozrejme byť obozretní a neprestať, tak ako v minulej sezóne, kedy nás odstavili a následne po 2 mesiacoch spustili a my sme trénovali a trénovali aj po menších skupinách a dá sa povedať až individuálne s hráčkami, ukázalo sa, že to bolo správne rozhodnutie a výsledky za minulú sezónu to len potvrdzujú, budeme disciplinovaní a budeme trénovať, takto to bude…

Na záver prajem všetkým úspešnú nadchádzajúcu sezónu, veľa odmakaných tréningov a veľa zábavy pri tom našom volejable!