NADÁCIA VEOLIA SLOVENSKO CUP DOBRÝM TESTOM PRED ZAČIATKOM SEZÓNY

Tradične na konci mesiaca august ( 26. – 27.08.2023) náš klub usporiadal turnaj junioriek, ktorý tento rok ako hlavný partner podporila Nadácia Veolia Slovensko. Samozrejme, ďakujeme aj naším ďalším partnerom, ktorí podporili nie len turnaj ale podporujú nás v snahe za kvalitnými výsledkami.

“Trošku nás mrzí, že turnaj nemal tradičnú medzinárodnú úroveň ako v predchádzajúcich rokoch, avšak žiaľ družstvá z Čiech a Maďarska, ktoré sme chodievali, mali tento krát federačno-testovacie povinnosti. Sme radi, že na turnaj v rámci danej kategórie prišla domáca špička a turnaj môžeme hodnotiť ako kvalitný. Ďakujeme aj rozhodcom, ktorí sa ho zúčastnili a turnaj mohol poslúžiť aj im, na zvýšenie kvalifikácie,” povedal po turnaji predseda klubu Michal Červenák.

“Tento turnaj nám mal ukázať ako sme na tom technicky a na čom máme pracovať. Sme len v úvode prípravy. Bez ohľadu na turnaj sme sa venovali len individuálnym veciam v tréningu. Teraz bude priestor, kde budeme pracovať na komplexných cvičeniach a ujasnili si veci v hernom systéme. Máme veľa práce pred sebou, tak poďme sa do toho naplno pustiť, nech sa už na našom najbližšom turnaji v Přerove (CZE) prezentujeme zlepšeným výkonom / hrou,” zhodnotil tréner junioriek Lukáš Lanča.

“Družstvo bolo zložené so starších žiačok a každá jedna hráčka odviedla vynikajúci výkon. Boli chyby, ktorých sme sa dopúšťali, ale budeme pracovať na ich odstránení. Každým zápasom sa zlepšujeme a verím, že do ďalšieho turnaja, ktorý bude najbližšie v Senici vstúpime s bojovnosťou a odhodlaním,” dodala po turnaji trénerka Frederika Pažická.

KOMPLETNÉ PORADIE DRUŽSTIEV + NAJLEPŠIE HRÁČKY:

  1. ŠŠK Bílikova Bratislava”A – Hana Boldocká
  2. VK Nové Mesto nad Váhom – Dominika Dančová
  3. SŠŠ Nitra A – Deana Valentová
  4. PALAS VK LEVICE A – Lucia Demeterová
  5. ŠŠK Bílikova Bratislava B – Radka Sokola
  6. ŠVK Petznok – Martina Rybaničová
  7. PALAS VK LEVICE B – Hana Labudová
  8. SŠŠ Nitra B – Sofia Libáková