LANČA: UŽ TENTO ROK DRUŽSTVO UKÁZALO VEĽKÝ POTENCIÁL

Pred novou sezónou 2023/24 sme trénerovi junioriek Lukášovi Lančovi položili pár otázok:

Je známe rozlosovanie, čo vravíte na formát súťaže tento rok?

Zatiaľ je známe rozlosovanie a formát súťaže len pre kategóriu junioriek, v ďalších kategóriách to bude známe až v auguste, keďže je to ako oblastná súťaž. Čo sa týka formátu súťaže, tak nad tým sa už uvažovalo ešte pred tým ako sa prihlasovali samotné družstvá. Iný formát ako celoslovenská súťaž nebol možný, nakoľko z východu sa prihlásil len MVK Stropkov. Väčšina družstiev povedala, že tá jedna cesta do Stropkova sa dá zvládnuť, na druhej strane sa posnažíme vyjsť v ústrety Stropkovu pri zmene stretnutí. Čo sa týka M-SR, tak to bude známe až v septembri. 

V čom bude táto sezóna ako minulá?

Z družstva junioriek odišlo vekom 3 dievčatá, ktoré idú študovať na VŠ. Bibiana má záujem popri štúdiu sa venovať trénerstvu v našom klube, čomu sa veľmi tešíme. Hanka odchádza študovať do Bratislavy, prajeme jej veľa šťastia v ďalšej etape života a Luisa sa rozhodla spojiť štúdium v Trnave aj s volejbalom, kde bol o ňu záujem. Určite sa rád prídem pozrieť ako sa jej bude dariť v extralige žien. Družstvo v nasledujúcej sezóne bude viac menej rovnaké, doplnené mladšími perspektívnymi dievčatami. Minulý rok sme mali mladé družstvo, ktoré sa ale nestratilo aj v tejto kategórií a zbierali sme cenné skúsenosti. Tento rok už by sme chceli byť vyrovnaným súperom v každom zápase a je jedno kto to bude. 

Tešíte sa na novú sezónu, aké sú vaše pocity?

Ako tréner sa určite teším, už tento rok družstvo ukázalo veľký potenciál, že to môže byť do budúcna veľmi zaujímavé. Ak vydržíme pokope, tak môžeme byť v tomto zložení ešte najbližšie 3 roky. Ja spravím všetko pre to, aby som dievčatá namotivoval, aby sa tešili na každý jeden tréning, zápas a čas strávený spolu ako tím.

Ako to tento rok vyzerá s prípravou, sú naplánované aj prípravné zápasy či turnaje?

Prípravu začíname 13. augusta 2023 na dobre známom mieste v obci Závadka nad Hronom, kde ideme takmer celý klub. Týždeň strávime mimo Levíc, následne nás čaká pokračovanie v domácom prostredí.

Čo sa týka turnajov tak je v pláne:
26. – 27.08.2023 – Turnaj Levice
08 – 10.09.2023 – Turnaj Přerov (CZ)
23.09.2023 – Turnaj Senica