MLADŠIE ŽIAČKY TRETIE NA M SR V LEVICIACH

V dňoch 13. – 15. mája 2022 sa uskutočnili M SR mladších žiačok, ktoré organizoval náš klub. Naše dievčatá sa predstavili v skupine A, ktorá sa odohrávala v Športovej hale.

V piatok dopoludnia odohrali svoj prvý zápas proti Krupine. Vo vynikajúcej atmosfére naše dievčatá nakoniec po veľmi dobrom výkone prehrali 3:2. Vo večerných hodinách sa stretli vo svojom druhom stretnutí proti dievčatám zo Stropkova. Po tuhom boji, keď sme prehrávali 2:1 na sety naše dievčatá zabrali a dokázali vyhrať 3:2, čím sa vrátili do hry o medaily. Vo svojom poslednom stretnutí v skupine sa stretli s družstvom zo Žiaru nad Hronom a dokázali vyhrať v troch setoch 3:0.

V semifinále sa Levičanky stretli s dievčatami z Nového Mesta nad Váhom. Bohužiaľ vo veľmi vyrovnanom stretnutí prehrali 3:0. V boji o bronz nastúpili na stretnutie s odhodlaním získať cenný kov. Po najlepšom výkone v celom turnaji porazili Žilinčanky 3:0 a získali bronzové medaily.

„Dievčatá spolu trénujú 5 rokov. Od prvého stretnutia s nimi som mal pocit, že by sa niekedy v budúcnosti mohli prebojovať na M SR. Bohužiaľ dva roky, ktoré nám “ukradol” COVID sa nemohli zúčastniť žiadneho finálového turnaja. Podarilo sa nám to až tento rok. Som na dievčatá veľmi pyšný a hrdý čo dokázali,“ povedal tréner Marek Henček.

„Dúfam, že rovnako ako doteraz budú trénovať aj naďalej a verím, že to neboli naše posledné M SR. Chcel by som sa veľmi poďakovať rodičom za ich spoluprácu, za ich ochotu vycestovať na zápasy (niekedy sa stávalo, že nás bolo viac ako domácich fanúšikov) a za pomoc, ktorú mi poskytli vždy, keď som ju potreboval. Samozrejme sa chcem poďakovať Ing. Andrei Vydrovej a Mgr. Michalovi Červenákovi, za perfektnú organizáciu M SR, za to, že nám vytvárajú perfektné podmienky na trénovanie a dosahovanie výsledkov. Ďakujem pani riaditeľke PaedDr. Marte Botkovej, ktorá nám poskytla priestory ZŠ Ul. sv. MIchala 42, Levice, ktoré sme používali od nášho prvého spoločného tréningu až po dosiahnutie tohto úspechu,“ dodal Henček.