JUNIORKY, KADETKY AJ STARŠIE ŽIAČKY VYHRALI SVOJE VÍKENDOVÉ ZÁPASY

JUNIORKY:

VKP Bratislava – PALAS VK LEVICE 2:3 (16, -17, -17, 20, -11)
VKP Bratislava – PALAS VK LEVICE 1:3 (21, -20, -24, -15)

„Vstup do zápasu bol z našej strany vlažný bez nasadenia. Postupne sme sa dostali do tempa, súper z VKP bojoval o každú loptu a na každý bod sme sa nadreli. Bol to náročný dvojzápas, pre nás je v juniorskej lige každý zápas náročný obzvlášť, keď nehráme v kompletnej zostave. Pozitívom je, že sme vedeli aj za nepriaznivého stavu zabojovať a dokonca aj zvrátiť tento nepriaznivý stav. Tešíme sa z víťazstva, no máme čo zlepšovať a makáme ďalej,“ konštatoval po zápasoch Lanča.

KADETKY:

PALAS VK LEVICE – Volley project UKF Nitra 3:0 (23, 16, 15)
PALAS VK LEVICE – Volley project UKF Nitra 3:0 (6, 12, 10)

„Súper z Nitry bojoval a vzdoroval len v prvom sete 1. zápasu, kde sme sa ťahali bod po bode a aj prispením veľkým počtom chýb z našej strany sa rozhodovalo až v koncovke setu. Tu sme boli pokojnejší a zvládli sme ho. Ďalšie sety boli z našej strany omnoho lepšie kde sme viac-menej súpera k ničomu nepustili a kontrolovali zápas. Som rád, že bola príležitosť si zahrať pre všetky hráčky a túto možnosť si aj obhájili na ihrisku. Teraz máme priestor na zdokonaľovanie v tréningovom procese a po sviatkoch nám opäť začína zápasový kolotoč,“ dodal tréner Lanča.

STARŠIE ŽIAČKY:

PALAS VK LEVICE – VM Senica 3:0 ( 18, 21, 19)
PALAS VK LEVICE – VM Senica 3:2 ( 11, -11, 19, -30, 6)

„V sobotu sa staršie žiačky stretli v druhom kole súťaže s dievčatami zo Senice. V oboch stretnutiach dostali všetky dievčatá priestor na to, aby presvedčili svojím výkonom, že patria na ihrisko. Niektoré sa tejto príležitosti zhostili dobre, niektoré menej,“ povedal po zápasoch tréner Marek Henček.

Zostava: Tóthová Linda, Henčeková, Pomothyová, Mrázová Diana, Áčová, Šuhalová, liberá: Čechová, Obická (Šebová, Petríková, Štefková, Vranová, Grausová, Černáková, Bukrotinova)