VÝBORNÉ ZÁPASY JUNIORIEK

PALAS VK LEVICE – SŠŠ Volejbal Nitra 2:3 (15, -13, 22, -13, -11)
PALAS VK LEVICE – SŠŠ Volejbal Nitra 3:2 (-19, 12, 19, -24, 12)

Výborný vstup do prvého zápasu, súpera sme zatlačili podaním a donútili k nevynúteným chýbam na útoku. Druhý set presný opak, nezvládli sme prihrávku v jednom postavení sme zasekli a s takýmto súperom sa to už ťažko dobieha. Tretí set asi najviac vyrovnaný rozhodovalo sa v koncovke, pekné výmeny na jednej aj druhej strane so šťastnejším koncom pre nás. Po vyhratom sete na 2:1 sme nezachytili úvod a opäť sme nezvládli prihrávku a proti vysokým blokom sme to mali ťažké sa presadiť. Išlo sa do skráteného 5. setu, vyrovnaný priebeh keď nakoniec rozhodli dve / tri riešenia z našej strany, no neboli zlé ale nevyšlo nám to možno chýbalo trošku šťastia ale tak máme ponaučenie.

Úvod do druhého zápasu sme zaspali, ešte sme boli asi “v šatni”. Pritlačili nás podaním, my sme nehrali agresívne na útoku a Nitra bez problémov vyhrala tento set. Fyzické sily ubúdali, dievčatá som sa snažil ešte nabudiť / motivovať nech na ihrisku nechajú všetko, s týmto súperom môžeme byť úspešný len vtedy ak budeme hrať na riziko. Riskovali sme na podaní, zmenili sme obranu a zrazu to išlo 2-3 set sme zvládli. Vo 4. sete sa to ťahalo bod po bode, vyrovnaný priebeh dokonca sme mali aj “match ball” za stavu 24:23, chyba na podaní a v zapätí sme si neprihrali a prehra 24:26. Škoda toho, išli sme opäť do 5. setu. Vynikajúci vstup do “tiebreaku” už od začiatku sme vytvorili 4-5 bodový náskok a ten sme si udržali až do konca.

Vynikajúce zápasy s kvalitným súperom aj keď hrali v inej zostave. Presne takéto zápasy potrebujeme. Musíme športovo priznať, že deľba bodov je spravodlivá. V prvom zápase bola o trošku lepšia NR a v druhom zápase zase MY. Dievčatám gratulujeme za predvedené výkony aj keď sme už siahali na dno svojich fyzických síl ale zabojovali sme a nechali na ihrisku všetko. Verím, že sme potešili aj fanúšikov, ktorí sa prišli pozrieť, podporiť na zápasy.