VOLEJBALISTKY PALAS VK LEVICE ODOHRALI ĎALŠIE KVALITNÉ ZÁPASY

JUNIORKY:

HIT UCM Trnava – PALAS VK LEVICE 1:3 (15, -23, -19, -14)
HIT UCM Trnava – PALAS VK LEVICE 3:2 (16, -20, 16, -16, 13)

“V sobotu po dlhšej dobe nás čakala súťaž junioriek. Do zápasu sme išli s tým aby sme preniesli veci z tréningu. Úvod z našej strany nebol dobrý, neboli sme efektívny na útoku a v obrane v poli sme to tiež neboli my. Postupne sme našli pohodu a začali sme byť úspešní v obrane ale aj útoku. Som rád, že sme tento zápas zvládli a vyhrali sme ho 3:1. V druhom zápase som mal opäť nejakú predstavu a prišiel priestor aj pre ďalšie hráčky. Chvíľu to išlo a chvíľu zas nie… no pre mňa je podstatné aby som mal pripravené všetky hráčky v zápase a nie len základnú zostavu. Je dôležité aby to tak brali aj dievčatá a boli schopné nastúpiť za každého stavu do zápasu a pomôcť družstvu. Ja ako tréner im verím, viem čo dokážu už len aby to aj oni ukázali na ihrisku. V 5. sete sme otáčali ešte nepriaznivý stav 7:11 a takmer nám to vyšlo. Je to trošku aj o šťastí a to sa tentokrát priklonilo na stranu Trnavy,” dodal Lanča.

KADETKY – DOHRÁVKA:

PALAS VK LEVICE – VM Senica 3:1 (##, ##, ##, -##)
PALAS VK LEVICE – VM Senica 3:0 (##, ##, ##)

“V nedeľu nás čakala dohrávka so Senicou. Senica je jeden zo súperov, ktorý vie potrápiť. Som rád, že sme k tomu pristupili zodpovedne a bol priestor pre všetky hráčky, čo som chcel aj vidieť. Výnimkou boli dva sety v 2. zápase kde sme museli zapnúť lebo našou nedôslednosťou sme dovolili súperovi rozohrať a hral fakt vynikajúco. Teší ma, že sme nedovolili žiadnu drámu a postrážili sme si výsledok. Dievčatám gratulujeme a my sa už teraz pripravujeme na ďalší plný vikend volejbalu u nás doma v hale DŠ,” povedal Lukáš Lanča.

MLADŠIE ŽIAČKY:

PALAS VK LEVICE – VK Skalica B 3:0 (10, 6, 18)
PALAS VK LEVICE – VK Skalica B 3:0 (9, 4, 9)

“V súťaží mladších žiačok naše dievčatá privítali súpera zo Skalice. V oboch stretnutiach bola kvalita na strane našich dievčat a zaslúžene zvíťazili. Týmito zápasmi sme ukončili prvú časť súťaže bez jedinej prehry,” povedal Marek Henček.

MINI:

PALAS VK LEVICE C – Trnava 1:2
PALAS VK LEVICE C – Senica 2:0
PALAS VK LEVICE C – Piešťany 2:0
PALAS VK LEVICE A – Trnava 0:2
PALAS VK LEVICE A – Senica 2:0
PALAS VK LEVICE A – Piešťany 0:2

“V nedeľu sme s dievčatami vycestovali do Trnavy, kde sme odohrali zápas proti Trnave, Senici a Piešťanom. V každom zápase dievčatá bojovali a ukázali to, na čom sme na tréningoch pracovali. Každým zápasom je to lepšie a ideme ďalej makať,” povedala trénerka Ivančová.