STARŠIE ŽIAČKY PRVÉ, MLADŠIE ŽIAČKY DRUHÉ

STARŠIE ŽIAČKY, TURNAJ PEZINOK

Staršie žiačky sa cez víkend zúčastnili turnaja, ktorý sa konal v Pezinku. Turnaja sa zúčastnilo 16 družstiev zo Slovenska. Naše dievčatá počas celého turnaja prehrali len jeden set. V základnej skupine postupne porazili Prešov 2:0, Sláviu UK Bratislava 2:0 a Hamuliakovo 2:0. Vo štvrťfinále sa naše dievčatá stretli s Levičankami s VK Podlužianka. Po hladkom víťazstve 2:0 postúpili do finálovej skupiny. V nej postupne zvíťazili nad Bilíkovou Bratislava 2:0, Sláviou UK Bratislava 2:0 a so Žiarom nad Hronom 2:1 a tým si zabezpečili 1. miesto v turnaji. Usporiadateľmi bola vyhlásená ako najlepšia hráčka turnaja Linda Tóthová.

MLADŠIE ŽIAČKY, TURNAJ HNÚSŤA

“Už od prvého zápasu proti B. Bystrici som cítila z dievčat radosť hrať a bojovať v každom zápase. Tento zápas bol pre nás úspešný a vyhrali sme 2:0. Druhý zápas sme odohrali proti Hnúšti B v ktorom sme tiež zvíťazili. Skončili sme na prvom mieste v skupine. Tretí zápas, ktorý sme si zahrali proti Zvolenu bol už náročnejší, pretože nám išlo o umiestnenie v prvej trojke. V tomto zápase som videla, že dievčatá tam nechali všetko. Od každej jednej lopty si pomáhali na ihrisku, povzbudzovali sa čo dodalo dievčatám na ihrisku chuť po víťazstve. Zápas sme vyhrali 2:1. Posledný zápas bol finálový proti Hnúšti A. Prvý set sme vyhrali. V druhom a treťom sete nám už nestačili sily a žiaľbohu sme prehrali. Ťažili sme hlavne z podaní z ktorých sme dali čo najviac es, ale žiaľ prehrali sme a tým pádom sme sa umiestnili na 2. mieste čo je pre nás veľký úspech. Bol to náš prvý spoločný turnaj, nová trénerka, nové družstvo, ktoré bolo zložené až z troch iných družstiev. Som na dievčatá veľmi hrdá a verím, že sa nám bude dariť takto aj naďalej v sezóne,” po turnaji povedala trénerka Frederika Pažická.