KADETKY A STARŠIE ŽIAČKY JEDNOZNAČNE POSTÚPILI CEZ BARÁŽ NA M-SR

KADETKY:

PALAS VK LEVICE – ŠVK Pezinok 3:2 (-19, -17, 10, 28, 14)
PALAS VK LEVICE – ŠVK Pezinok 3:0 (23, 23, 15)

“V nedeľu nás čakala baráž kadetiek proti Pezinku. V prvom zápase sme 2 sety až príliš veľmi chceli a z toho pramenilo veľké množstvo chýb na podaní a útoku. Neustáli sme prihrávku. Od tretieho setu sme pochopili, že tým servisom si vieme aj pomôcť a taktikou na sieti sme dokázali ubrániť ich tri hráčky. Do druhého zápasu sme išli s vedomím, že stále nemáme nič vyhraté a o postup na Finálový turnaj musíme stále bojovať. Trošku vlažnejší vstup, prichádzala aj únava no postupne sme sa zmobilizovali a našli energiu. Zvládli sme lepšie dve koncovky setov a to už Pezinok zlomilo a víťazstvo postup sme si už nenechali ujsť. Myslím, si že pre túto kategóriu kadetiek to boli veľmi slušné zápasy vo vynikajúcej atmosfére aj za účasti fanúšikov Pezinka. Klobúk dole aký “kotol” vytvorili aj s našimi fanúšikmi. Už dávno som nezažil takú atmosféru. Po dnešných výkonoch si zaslúžili oba tímy postupiť, no žiaľ systém súťaží hovorí iné. Gratulujem dievčatám za odmakaný víkend, zaslúžili si to a už teraz sa tešíme na Finálové turnaje M-SR. Kadetky sa budú hrať vo Zvolene od 26. do 28. mája 2023. Ďakujem všetkým rodičom, fanúšikom, kamarátom za podporu, veľmi si to vážime,” povedal Lukáš Lanča.

STARŠIE ŽIAČKY:

PALAS VK LEVICE – TJ ŠK VK Krupina 3:0 (22, 16, 8)
PALAS VK LEVICE – MŠK Vranov nad Topľou 3:1 (9, 16, -24, 19)

“V sobotu sa naše staršie žiačky v Dome športu zúčastnili semifinálového turnaja o postup na M-SR, ktoré sa uskutočnia v termíne 19. – 21.5.2023 v Pezinku. V pravom stretnutí nastúpili proti dievčatám z Krupiny. V prvom sete v hre dievčat prevládala príliš veľká nervozita a set sa nám podaril vyhrať až vďaka dobre zvládnutej koncovke. V nasledujúcich setoch už nervozita z dievčat odpadla a dominovali vo všetkých herných činnostiach. Zaslúžene v tomto stretnutí zvíťazili. V druhom stretnutí nastúpili proti dievčatám z Vranova nad Topľou. Počas celého stretnutia sme boli lepším družstvom, a len vďaka slabšej koncentrácie v treťom sete sme dovolili súperovi v tomto sete zvíťaziť,” povedal Marek Henček.

Kto sa zaslúžil o postup: Tóthová L., Tóthová A., Labudová, Henčeková, Pomothyová, Šuhalová, Áčová, Čechová, Obická, Černáková, Petríková, Vranová, Mrázová D., Mrázová L., Dobrotová, Grausová, Bukrotínová.

MIDI A, TURNAJ PÚCHOV:

Púchov – PALAS VK LEVICE 2:0 (19, 16)
PALAS VK LEVICE – Nitra A 2:0 (11, 9)
Senica – PALAS VK LEVICE 1:2 (18, -22, -11)

“Dievčatá vycestovali do Púchova na posledný turnaj. Vo finálovej skupine odohrali zápasy proti Púchovu 0:2; Nitre 2:0 a Senici 2:1. Po dvoch výhrach a jednej prehre získali v oblasti Západ 3. miesto. Dievčatám srdečne blahoželáme za ich bojovný výkon a nasadenie počas celej sezóny,” dodali trénerky M. Matejovová a M. Kováčová.