JUNIORKY VYHRALI SEMIFINÁLOVÝ TURNAJ, DRUŽSTVO MIDI C S DRUŽSTVOM MINI C POSTUPOUJÚ NA M SR Z 1. MIEST

JUNIORKY:

VK Spišská Nová Ves – PALAS VK LEVICE 0:3 (-11, -19, -14)
PALAS VK LEVICE – MVK Stropkov 3:0 (12, 9, 12)
KV MŠK OKTAN Kežmarok – PALAS VK LEVICE 0:3 (-12, -14, -12)
VM Senica – PALAS VK LEVICE 0:3 (-20, -14, -8)
PALAS VK LEVICE – Slávia UK Dráčik Bratislava 3:1 (19, 18, -25, 20)

Lukáš Lanča, hlavný tréner / Andrea Vydrová, asistent trénera: Od piatka do nedele sme odohrali semifinálový turnaj junioriek v Leviciach, proti družstvám z východu – Spišská Nová Ves, Kežmarok a Stropkov a zo západu – Slávia UK Dráčik Bratislava, VM Senica. Rozlosovanie nám prialo, prvé zápasy sme hrali najprv proti družstvám z východu. Som rád, že v týchto zápasoch sme viac menej dominovali a súperov sme prevýšili vo všetkých činnostiach. V týchto zápasoch bola príležitosť pre všetky hráčky, ktoré sa na ihrisku nestratili. Bolo vidieť výkonnostný rozdiel medzi jednotlivými regiónmi. Už po sobote sme vedeli, že na Finálový turnaj junioriek sme postúpili. V nedeľu proti Senici a Slávii sme hrali “len” o nasadenie do skupín. Úvodný zápas v nedeľu proti Senici nám ako keby trošku zväzoval ruky, ale postupne sme sa do toho dostali, hrali sme uvoľnene, agresívne na útoku a servise, zápas sme zvládli 3:0. Zápas so Sláviou bol len malým vyvrcholením turnaja. Prvé dva sety sme zatlačili súpera podaním, odtlačili sme ich od siete a dokázali sme ich ubrániť. V 3. sete sme sa ťahali bod po bode až v jednom postavení sme si neprihrali a dostali sme priame body. V závere sme ešte nepriaznivý stav 20:23 otočili a mali sme aj “match ball” za stavu 25:24 no nevyužili sme ho a nakoniec sme prehrali 25:27 a išli sme do 4. setu. Som rád, že sme sa zmobilizovali a vo 4. sete sme pokračovali v agresívnej hre. Od začiatku sme si vytvorili náskok, ktorý sme si už udržali a tešili sme sa s víťazstva. Odohrali sme dobrý turnaj, po dlhšej prestávke bolo vidieť, že sa dievčatá tešia a nás čaká už o týždeň 13 – 15. mája 2022 FINÁLOVÝ Turnaj M SR junioriek v Bratislave. Verím, že sme nepovedali posledné slovo a ideme zabojovať do Bratislavy. Nesmiem zabudnúť na skvelých fanúšikov, vytvorili vynikajúcu atmosféru, je to radosť hrať a koučovať pred takýmto publikom, presne pre takéto momenty to robíme. VIDÍME SA V BRATISLAVE!!!

Michal Červenák, manažér klubu: Po troch rokoch sme sa konečne dočkali na mládežníckej úrovni vrcholu sezóny. Počas ostatného víkendu sa v levickom Dome športu odohral boj o postup na finálový turnaj M SR. Levice po pauze spôsobenej covidom zhostili semifinálového turnaja junioriek. Predstavilo sa v Leviciach 6 družstiev, ktoré skončili v skupinách západ a východ na treťom až šiestom mieste. Na finálový turnaj postúpila štvorica najlepších. Je úžasné, že domácim hráčkam sa podarilo turnaj vyhrať bez jedinej prehry. Turnaj bol veľmi špecifický, nakoľko každý jeden zápas sa nám vďaka veľmi šikovnému kolektívu podarilo odvysielať online cez internet a na zápasy domácich hráčok sa prišlo pozrieť a povzbudiť ich niekoľko desiatok, možno dve stovky divákov.

MIDI:

MIDI C v skupine o 1. – 3. miesto:

1. VK Púchov – PALAS VK LEVICE C 1:3 (22, -16, -13, -19)
PALAS VK LEVICE C – VKM Piešťany 1:3 (-21, -21, 10, -18)

Družstvo MIDI PALAS VK LEVICE C odohralo posledné finálové zápasy v skupine. Družstvo sa umiestnilo na 1. mieste v oblasti Západ. Dievčatá postupujú na M SR z 1. miesta. Všetkým dievčatám srdečne gratulujeme.

MINI:

MINI C v skupine o 1. – 4. miesto:

PALAS VK LEVICE C – VK Schaeffler Skalica A 2:0 (10, 15)
PALAS VK LEVICE C – 1. VK Púchov A 2:0 (10, 7)
VM Senica – PALAS VK LEVICE C 0:2 (-13, -17)

Družstvo PALAS VK LEVICE C skončilo na krásnom 1. mieste a bude reprezentovať náš klub na M SR, ktoré sa uskutočnia v Púchove od 28. do 29. mája 2022. Všetkým dievčatám gratulujeme a prajeme im veľa ďalších volejbalových zážitkov a príjemných skúseností.

MINI D v skupine o 5. – 8. miesto:

PALAS VK LEVICE D – VK Schaeffler Skalica B 2:0 (15, 19)
HIT Trnava A – PALAS VK LEVICE D 1:2 (22, -15, -8)
PALAS VK LEVICE D – VK Spartak UJS Komárno 2:0 (21, 12)

Družstvo PALAS VK LEVIC D odohralo ďalší turnaj v Trnave. Dievčatá podali bojovný výkon.

MINI A, B v skupine o 9. – 12. miesto:

PALAS VK LEVICE B – 1. VK Púchov B 2:1 (18, -20, 10)
VKM Piešťany – PALAS VK LEVICE A 0:2 (-21, -19)
1. VK Púchov B – PALAS VK LEVICE A 2:1 (-24, 23, 12)
PALAS VK LEVICE B – VKM Piešťany 2:0 (23, 13)
PALAS VK LEVICE A – PALAS VK LEVICE B 2:1 (-19, 15, 13)

Družstvo PALAS VK LEVICE B skončilo na 9. mieste a družstvo PALAS VK LEVICE A skončilo na 11. mieste.